Be energetinio naudingumo sertifikato – nei iš vietos

Kadangi paskutiniu metu labai daug ir vis garsiau kalbama apie energetinio naudingumo sertifikatą, natūralu, kad aptarti šį aspektą reikia ir mums. Žinoma, tai darbas, procesas, kuris reikalauja specialisto rankos, kadangi pačiam nustatyti – kokia yra Jūsų namo klasė paprasčiausiai teisiškai nėra legalu.

Tiesa, jis reikalingas ne tik tokiu atveju, kai būtinas namo pridavimas tačiau užsakomas tuomet dažniausiai, plačiau https://www.namupridavimas.lt), tad radus gerus specialistus, jie užtikrins, kad darbų kokybės bus pati geriausia.

Kas yra energinio naudingumo sertifikatas?

Namų sertifikavimasTai yra dokumentas, kuris parodo – kokia yra Jūsų būsto naudingumo vertė. Šiais laikais statant naujos statybos namus reikia atitikti A klasės standartą, tačiau rinkoje galima rasti ir senus namus, kuriems, žinoma, taip pat aktyviai perkami. Tik jų naudingumo vertinimas dažniausiai yra žemas, pavyzdžiui, c lygmens. Ar tai blogai? Perkant – ne, tačiau būtinai turite pagalvoti apie detalesnį apšildymą, o galbūt ir papildomus energijos saugojimo niuansus, kadangi žemos klasės namas yra blogas Jums, kadangi eikvoja daugiau energijos.

Klasės nustatymas

Yra labai daug kriterijų, kurie lemia klasę. Štai todėl ji turi būti paliekama specialistams. Galima tik spėlioti – kokiai kategorijai priklauso Jūsų būstas, kadangi tokia, kokia bus įvertinta – tokia tiksli ir bus. Pasikartosime, kad tai neturi reikšmės, pavyzdžiui, perkant namą. Tačiau šiais laikais žmonės dažniausiai tikisi energetiškai aukštesnio lygio namo, kadangi dažniausiai jo išlaikymas yra pigesnis.

Ar visiems namams reikalingas sertifikatas?

Nors naudinga jį turėti bet kuriuo atveju, tačiau privalomybė – su išimtimis. Pavyzdžiui, šis sertifikatas nėra būtinas tiems namams, kurie yra mažesni nei 50 kvadratūros dydžio. Taip pat tokioms patalpoms, kurios nėra skirtos gyvenimui. Kai kurie atstosi laikinus pastatus (pavyzdžiui, kol statomas namas). Laikiniems pastatams taip pat nereikia šio sertifikato, kadangi būstas nebus naudojamas ilgą laiko tarpą. Lygiai taip pat jis nėra reikalingas tokiu atveju, kai perkamas sodo namas. Kadangi vis daugiau žmonių juos perka gyvenimui – tokiu atveju būtina pasirūpinti dokumentais, kadangi keičiama būsto paskirtis.

Akivaizdu, kad šis gana paprastas dokumentas reikalingas labai daug skirtingų atveju ir tuo pačiu turi būti paliekamas savo srities specialistams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *