Saulės elektrinės įmonėms

Lietuvoje saules elektrines jau įrengė pažangios įmonės ir visuomeninės įstaigos, tokios kaip Plungės rajono savivaldybės ligoninė, UAB „Traidenis“, UAB ENG grupė, UAB „Birštono mineraliniai vandenys ir Ko“. Šioms įmonėms jėgaines įrengė patyrusi „Saulės grąža“ komanda.

„Saulės grąža“ turi daugiau nei 8 metų patirtį net 5 valstybėse, kompanijos įrengtos saulės elektrinės sudaro 25 MG galią. Komanda įrengė didžiausią, 1,7 MG galios jėgainę, Baltijos šalyse.

„Saulės grąža“ – patikimas partneris įmonėms

„Saulės grąža“ tai patikimas partneris juridiniams asmenims, norintiems įsirengti saulės elektrines. Komanda suteikia nemokamą konsultaciją, kurios metu paaiškėja, kokiais būdais galima patenkinti įmonės energijos poreikius, parengia elektrinės projekto galimybių studiją, ekonominį vertinimą, padeda paruošti reikiamus dokumentus.

Pirmuosiuose žingsniuose „Saulės grąža“ komanda apskaičiuoja, kokia saulės elektrinė būtų efektyviausia. Vėliau padeda pasirinkti tinkamiausią paramą ir paruošti dokumentus jos gavimui. Patvirtinus projektus, saulės elektrinės įrengiamos per 2-3 mėnesius, priklausomai nuo projekto dydžio. Taip pat įmonės darbuotojai padeda gauti visus leidimus, reikalingus jėgainės paleidimui.

Skaityti toliau: Saulės elektrinės įmonėms

Kokį būstą rinktis?

Jei jau domėjotės savo galimybėmis gauti kredito unija busto paskola, tikriausiai pradėjote dairytis ir į tai, kokį nekilnojamąjį turtą įsigyti. Spaudoje visai neseniai šmėžavo straipsniai kalbantys apie tai, kokie imlūs naujiems objektams yra lietuviai – net ir iš pirmo žvilgsnio nelabai patraukliai atrodantys objektai yra tiesiog išgraibstomi, per daug nesigilinant nei į kainą, nei į ateities perspektyvas. Ar galima tai pavadinti nekilnojamojo turto burbulu? Iš dalies turbūt taip. Tačiau kredito unija busto paskola tikrai nėra dalinama į kairę ir į dešinę, kaip tai buvo daroma prieš 12 ar 13 metų. Tai reiškia, jog pinigus įsigyti nekilnojamam turtui gauna tik tie žmonės, kurie turi realias sąlygas tvarkingai mokėti įmokas bei grąžinti pasiskolintus pinigus.

Į kokį būstą verta investuoti?

Nors Lietuvoje pastaruoju metu ypač populiarėja kotedžai ar namai užmiestyje, nereikėtų skubėti šokti į šį traukinį ir daryti taip pat, kaip daro ir visi likusieji. Visuomet siūloma atsižvelgti į tai, kokia yra jūsų dabartinė situacija ir ką planuojate veikti Lietuvoje.

Skaityti toliau: Kokį būstą rinktis?

Seo paslaugos – būtinybė

Jau seniai buvo aišku, kad bene kiekvienas verslas tiesiog privalo keltis į internetą – jei ne visiškai, tai bent dalinai. Kiekvieno realaus fizinio verslo paslaugos ar produktai turi būti lengvai prieinami tiek realiame gyvenime, tiek ir internete. Jei kas nors šią taisyklę buvo užmiršęs, pramiegojęs, ar netgi specialiai praignoravęs, tai karantinas ir pasaulinė pandemija tapo labai geru priminimu. Uždraudus prekybą viskuo, išskyrus maisto prekes ir būtiniausias paslaugas, vienintelis būdas parduoti ir gauti pajamų liko internetas.

Gaila, tačiau vien turėti internetinę parduotuvę yra tikrai negana. Dažnas verslininkas galvoja, jog jam pakaks užsisakyti internetinį tinklapį, paleisti jį, o visa kita – tiesiog skaičiuoti pardavimus ir priimti internetu užsukančius klientus. Internetinės parduotuvės ar tinklapio sukūrimas tėra ledkalnio viršūnė. Tam, kad jūsų tinklapis būtų matomas ir pasiekiamas, patrauklus, kuriame žmonės norėtų apsipirkti ir išleisti savo pinigus, prireiks daug laiko ir įdirbio. Jums gerokai padėtų seo paslaugos. Iš tiesų, tai yra pirmasis dalykas, kurio turėtų imtis naujai paleisto internetinio projekto savininkas. Na, galbūt tai galėtų eiti kartu su google ads reklama – šios dvi priemonės nekliudo viena kitai, nors iš esmės yra labai skirtingos, galbūt net priešingos. Google ads reklama gali atvesti klientus jau pirmąją dieną, kadangi sumokėjus reklamų specialistui už reklamos sukūrimą ir paleidimą bei sumokėjus Google už pačią reklamą, klientai jau matys jūsų opciją tarp paieškos rezultatų ir galės užsukti. Tai yra greitas būdas gauti srauto į savo svetainę. Deja, kas greitai prasideda, tas greitai ir baigiasi – vos tik nustosite mokėti už reklamą, visas potencialių klientų srautas akimirksniu pradings. Priešingai yra su seo. Seo paslaugos reikalauja laiko – specialistai turi optimizuoti jūsų tinklapį, atlikti jo analizę, atlikti rinkos analizę ir išsiaiškinti patraukliausius raktažodžius, atlikti išorinę seo optimizaciją ir dar daugelį kitų dalykų. Šiuo atveju reikės mokėti tik už pačios optimizacijos darbus, Google korporacijai neliksite skolingas nei cento. Tiesa, tokia optimizacija rezultatus duos ne iš karto – priklausomai nuo nišos konkurencingumo, tai gali užtrukti nuo kelių savaičių iki ilgų mėnesių. Kita vertus, net ir nustojus optimizuoti tinklapį, jis vis tiek bent kurį laiką išlaikys aukštas pozicijas Google rezultatų puslapiuose, todėl tokiu būdu neišleisdami nė cento galėsite džiaugtis rezultatais. Tinklapio savininkui belieka nuspręsti koks yra jo verslo planas ir kuris iš šių metodų atrodo patraukliau.

Kaip valyti plastikinius langus?

Tikriausiai kiekvieno iš mūsų namuose yra plastikiniai langai. Nors dar prieš kelioliką metų jie buvo tarsi prabangos elementas, kadangi daugelyje namų ūkių vis dar tebebuvo įmontuoti seni mediniai langai su stiklo paketu, tačiau dabar tai yra visiškas standartas, kuris tikriausiai yra ir praktiškiausias, ir pigiausias. Viskas apsisuko taip, kad mediniai langai padaryti iš kokybiškos medienos šiais laikais kainuoja kur kas daugiau, nei paprasti plastikiniai langai. Neskaitant kainos, plastikiniai langai turi dar vieną privalumą dėl ko jie tapo populiaresni už medinius langus – jie nereikalauja praktiškai jokios priežiūros. Medis, kaip žinia, reikalauja pastovios priežiūros, kai tuo tarpu plastikas gali gyvuoti be jokios priežiūros metų metus ir atrodyti puikiai. Vienintelis dalykas kuriuo reikėtų pasirūpinti yra plastikinių langų valymas.

Nors daugelis turi tokius langus, tikrai ne visi žino kaip reikia juos prižiūrėti ir valyti. Taip pat ir plastikines palanges esančias šalia plastikinių langų. Tiek langai, tiek palangės iš plastiko dažniausiai yra balti. Tam, kad jie išlaikytų gerą prekinę išvaizdą juos reikia valyti – tiek iš vidaus, tiek ir iš išorės. Tai ypač aktualu jei gyvenate mieste, šalie judrios gatvės, kur yra daug dulkių ir kitų nešvarumų. Kapitalinis valymas mieste turėtų būti atliekamas bent kartą per tris mėnesius, kai tuo tarpu kaimo vietovėse to užtektų ir porą kartų metuose – pavasarį ir rudenį.

Skaityti toliau: Kaip valyti plastikinius langus?

Nuotekų valymo įrenginiai

Nuotekų sistema jūsų namuose yra ne ką mažiau nei bet kurie kiti būtinieji mazgai – vanduo, šildymas ir t.t. Būtent dėl šios priežasties visame pasaulyje valymo įrenginiai yra labai reikalingi ir paklausūs. Bet kuriai įmonei užsiimančiai nuotekų sistemos valymu ir priežiūra bene svarbiausias dalykas yra ne kas kitas, kaip kokybiški ir ilgaamžiški valymo įrenginiai.

Kuo turėtų pasižymėti kokybiški valymo įrenginiai? Na, visų pirma, jie turėtų padėti užtikrinti veiksmingą nuotekų pašalinimą bei lietaus vandens surinkimo sistemos veikimą. Šie du komponentai yra tiesiog būtini kiekvienam namų ūkiui. Kokias problemas dažniausiai sprendžia valymo įrenginiai? Didžiausia bėda nutinka tuomet, kai vamzdžiai užsikemša ir nuoseklus nuotekų pašalinimas jais jau nebeįmanomas. Žinoma, jei sistema yra prižiūrima ir valoma nuolatos, tokių problemų niekada neiškils, bet jei jau nutiko taip, kad kažkur susidarė kamštis ir vanduo su nuotekomis jau nebeprateka, jums neišvengiamai reikės skubaus sistemos valymo. Dažniausia priežastis užsikimšimui yra įvairūs riebalai, stambios atliekos, nešvarumai ar netgi pažeistas vamzdynas. Kadangi vamzdynų atnaujinimas Lietuvoje nejuda labai sparčiais tempais, daugelyje vietų žmonės vis dar naudojasi ta pačia nuotekų sistema, kuri buvo suprojektuota ir sumontuota dar sovietmečiais. Akivaizdu, jog tokia sistema nebėra nei patvari, nei efektyvi pagal šių laikų standartus. Jei neturite galimybės jos atnaujinti, pasistenkite bent jau tinkamai ja pasirūpinti ir laiku atlikti visus valymo darbus.

Skaityti toliau: Nuotekų valymo įrenginiai