Kaip išrinkti kapą?

Artimaisiai svarbu pasirūpinti ne tik tada, kada jie yra šalia, bet ir po mirties. Dažnai žmonės pasirūpina tokiais reikalais prieš mirtį ir artimiesiems lieka mažai darbų. Tačiau nei vienas nežino, kada teks išeiti, todėl dažnai tenka šis darbas artimiesiems. Giminėms šis darbas dažniausiai yra itin sunkus. Tenka ne tik susidurti su skausmu renkant antkapį ir panašiai, tačiau ir susidurti su finansiniais klausimais. Kiekvienas nori savo artimajam išrinkti kokybišką karstą, gražų ir šiuolaikišką antkapį. Tačiau ne visi gali sau tai leisti. Rinktis gali būti sunku, tačiau perkant svarbu atkreipti dėmesį į kelis dalykus. Svarbu rinktis ne tik pagal kainą, bet ir atsižvelgiant į tai, kas patiktų palikusiam artimajam. Dažnai vyresnio amžiaus žmonės iš karto įspėja apie tai, kaip norėtų būti palaidoti. Svarbu yra atsižvelgti į tai. Išrinkti reikia ne tik tinkamą kapą, bet ir užrašą. Svarbu yra tinkamai atsisveikinti su artimuoju.

Tvarkingas kapasKiek kainuoja kapų tvarkymas?

Tinkamai palaidoti žmogų kainuoja nemažai. Mokėti tenka ne tik už vietą kapinėse, karstą bei kitus būtinus dalykus, tačiau ir už gedulingus pietus. Laidotuvių kaina priklauso nuo to, kiek bus ateis žmonių atsisveikinti su artimuoju. Gedulingi pietūs kainuoja nemažai, todėl svarbu kviesti tik artimiausius žmones, jei yra nemaža suma, kurią galima skirti laidotuvėms. Atsisveikinti su žmogumi gali visi norintieji, o pakviesti gedulingų pietų galima tik dalį žmonių. Kapų tvarkymas gali kainuoti įvairiai. Tai priklauso ne tik nuo pasirinktų specialistų, bet ir nuo pageidavimų. Kiekvienas už laidotuves gali išleisti skirtingą sumą, tačiau yra svarbu surengti kuo kokybiškesnes laidotuves. Reikia atsižvelgti ne tik į savo norus, bet ir į tai, ko būtų norėjęs artimas žmogus. Skirti reikėtų pakankamą sumą, jog būtų galima deramai atsisveikinti. Dažniausiai reikiamą sumą surinkti padeda giminaičiai, pažįstami ir draugai.

Kaip prižiūrėti kapą po laidotuvių?

Kapu tinkamai pasirūpinti reikia ne tik per laidotuves, bet ir po jų. Dažniausiai tai kainuoja, tačiau ne daug. Užtenka tik kartais sutvarkyti kapą, palikti gėlių ar žvakių. Rudens metu gali tekti dažniau tvarkyti, jog kapas nebūtų apkrautas lapais. Dažniausiai kapo tvarkymas neužtrunka ilgai, tačiau svarbu, jog jis būtų netolimoje vietoje, jog būtų galima tai daryti dažniau. Laidoti reikėtų vietoje, kurią pasirenka artimasis, tačiau dažniausiai tai būna šalia esanti vieta. Skirti reikia pakankamai laiko, jog būtų tvarkinga ir prižiūrėta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *