Kaip prie savo interjero pritaikyti roletus arba romanetes

Dažnas interjero dizaineris pasakytų, jog langai yra svarbiausia detalė jūsų kambaryje – tiek žvelgiant iš funkcionalumo pusės, tiek ir iš išvaizdos. Langai turėtų praleisti į jūsų gyvenamąją vietą maksimalų natūralios šviesos kiekį ir tuo pačiu užtikrinti oro ventiliaciją. Roletai ir romanetės leidžia reguliuoti šiuos dalykus taip kaip norite – šviesos ir oro patekimas į kambarį didžiąja dalimi priklauso nuo jų. Tad jei jūsų langai neturi nei roletų, nei romanečių, prarandate didelę dalį kontrolės. Taip pat ne ką mažiau svarbus dalykas, kurį jūsų erdvėms gali padaryti roletai – formuoti langus ir prisidėti prie bendro vidaus dekoro, koreguoti tai, kaip atrodo jūsų kambarys.

Kuriuose kambariuose galima naudoti roletus arba romanetes?

Kadangi tiek roletai, tiek ir romanetės yra labai universalus ir prisitaikantis aksesuaras, juos galima naudoti absoliučiai visuose kambariuose. Net ir vonioje, jei vonioje turite langą. Tiesa, kiekvienai erdvei reikėtų pritaikyti tinkamus roletus, pasirinkti medžiagą, kuri dera prie tos patalpos paskirties ir išvaizdos. Jei vonioje ar virtuvėje, kur paprastai yra daugiausiai drėgmės, turėsite iš tradicinės medžiagos pagamintus roletus, rezultatas nebus labai geras. Tokiose vietose reikėtų rinktis roletus kurie savyje nekaupia drėgmės ir dulkių, antraip rizikuojate išvystyti pelėsį savo namuose. Tiek vonios kambaryje, tiek ir virtuvėje montuojami roletai turėtų būti gaminami iš medžiagos kuri yra atspari drėgmei ir lengvai nuvaloma. Tokiu būdu neturėsite problemų su pelėsiu, bei galėsite džiaugtis švariais roletais.

Kokios spalvos roletus pasirinkti?

Bendrinė taisyklė renkantis roletus ar romanetes – jų spalva turėtų būti kontrastinga, skirtis nuo jūsų interjere dominuojančios spalvos. Kaip bebūtų, dažnu atveju šią taisyklę galima sulaužyti, kadangi kiekvienas atvejis yra skirtingas. Taip pat nebijokite eksperimentuoti su raštais. Žinoma, tradiciniai roletai dažniausiai yra vienspalviai, tačiau galbūt jūsų interjere puikiai tiktų ir raštuoti roletai? Jei nesijaučiate pakankamai kompetetingas atsakyti į šiuos klausimus, būtinai pasikonsultuokite su profesionaliu interjero dizaineriu. Jei ruošiatės pirkti roletus, galite išsikviesti pardavėjus į savo namus, kur jie ne tik pamatuos jūsų langus ir nuspręs kokio dydžio roletų jums reikėtų, bet su savimi atsiveš ir medžiagos pavyzdžių, todėl jūs galėsite pažiūrėti kokie raštai ar spalvos geriausiai tinka jūsų namuose, o taip pat ir paliesti medžiagą, iš kurios jie yra gaminami. Nebijokite eksperimentuoti – tik tokiu būdu suteiksite savo namams išskirtinę išvaizdą ir paversite juos jaukesniais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *