Kaip valyti plastikinius langus?

Tikriausiai kiekvieno iš mūsų namuose yra plastikiniai langai. Nors dar prieš kelioliką metų jie buvo tarsi prabangos elementas, kadangi daugelyje namų ūkių vis dar tebebuvo įmontuoti seni mediniai langai su stiklo paketu, tačiau dabar tai yra visiškas standartas, kuris tikriausiai yra ir praktiškiausias, ir pigiausias. Viskas apsisuko taip, kad mediniai langai padaryti iš kokybiškos medienos šiais laikais kainuoja kur kas daugiau, nei paprasti plastikiniai langai. Neskaitant kainos, plastikiniai langai turi dar vieną privalumą dėl ko jie tapo populiaresni už medinius langus – jie nereikalauja praktiškai jokios priežiūros. Medis, kaip žinia, reikalauja pastovios priežiūros, kai tuo tarpu plastikas gali gyvuoti be jokios priežiūros metų metus ir atrodyti puikiai. Vienintelis dalykas kuriuo reikėtų pasirūpinti yra plastikinių langų valymas.

Nors daugelis turi tokius langus, tikrai ne visi žino kaip reikia juos prižiūrėti ir valyti. Taip pat ir plastikines palanges esančias šalia plastikinių langų. Tiek langai, tiek palangės iš plastiko dažniausiai yra balti. Tam, kad jie išlaikytų gerą prekinę išvaizdą juos reikia valyti – tiek iš vidaus, tiek ir iš išorės. Tai ypač aktualu jei gyvenate mieste, šalie judrios gatvės, kur yra daug dulkių ir kitų nešvarumų. Kapitalinis valymas mieste turėtų būti atliekamas bent kartą per tris mėnesius, kai tuo tarpu kaimo vietovėse to užtektų ir porą kartų metuose – pavasarį ir rudenį.

Kaip teisingai valyti plastikinius langus ir palanges? Pradėkite nuo vyrių ir visų vidinių lango dalių. Atidarykite langą kuo įmanoma plačiau – taip pasieksite maksimalų valymo plotą. Per jėgą stumti atidarinėjamo lango nereikėtų, taip galite pažeisti patį vyrių mechanizmą. Jei turite dulkių siurblį, būtinai panaudokite jį visų nešvarumų nusiurbimui. Vidinės lango dalies valymui geriausiai tiks paprasčiausias šiltas vanduo ir švelnus skudurėlis. Rekomenduotina sutepti vyrius su universaliu tepalu – taip langai darinėsis sklandžiai ir neskleis jokių pašalinių garsų.

Valant pačius langų rėmus, rekomenduojama naudoti itin švelnų audeklą ir šepetukus, kurie nepažeistų plastiko. Pirminis valymas turėtų būti atliekamas su šiltu vandeniu. Sekantis žingsnis valymas su specialiu valikliu, skirtu plastikiniams paviršiams. Tokią priemonę galite rasti bet kurioje buitinių priemonių parduotuvėje. Parduotuvėje taip pat galite rasti specialių priemonių, kurios padės išlaikyti nepriekaištingą plastiko baltumą.

Kalbant apie stiklus, jokių išskirtinių rekomendacijų nėra – valykite juos įprastai, taip pat kaip ir bet kurį kitą stiklą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *