Kas yra palydovinė televizija ir kaip ji veikia?

Palydovinė televizija pirmą kartą pasirodė 1990 metai. Tuomet antenos (palydovinės lėkštės) užėmė labai didelį kiemo plotą. Dabartiniais laikais, galite matyti nemažai pokyčių. Palydovinės antenos yra kur kas kompaktiškesnės, gebančios tilpti ant namo sienos ar stogo.

Tiesiogine prasme, palydovinė televizija yra panaši į transliuojamą televiziją. Tai belaidė sistema, skirta tiesiai į žiūrovo namus, pristatyti televizijos programas. Tiek transliuojamosios, tiek palydovinės stotys perduoda televizijos bangas radijo signalais. Transliavimo stotys, tam naudoja galingą anteną. Tačiau, pagrindinis tokios televizijos apribojimas yra diapazonas. Siunčiamų signalų sklandumą, gali apriboti įvairios kliūtys: medžiai, pastatai ir t.t. Tačiau, pagrindinė problema yra ta, kaip Žemė gebės atspindėti šias radijo bangas. Jei Žemė būtų lygi, galėtume televiziją transliuoti tūkstančius mylių nuo šaltinio iki namų ūkio. Bet kaip bebūtų, Žemė yra išgaubta, o tai reiškia, kad siunčiami signalai galiausiai yra nutraukiami. Dėl šios problemos, televizijos transliavimo stotys ir namų ūkio antenos negali būti labai nutolusios viena nuo kitos.

TelevizijaPalydovinė televizija išsprendžia nuotolio ir bangų iškraipymo problemas. Bangos yra perduodamos tiesiai iš palydovo. O kadangi palydovai yra aukštai, jų siunčiamų radijo bangų laukas tiesia linija, yra platesnis. Televizoriai, palydovų siunčiamas bangas, gauna specializuotų palydovinių antenų pagalba, kurios šiais laikais yra ištobulintos taip, kad savo televizorių ekranuose, galėtume matyti tik aukščiausios raiškos ir garso televizijos laidas, filmus bei serialus. Kai kurie kanalai, pradėti rodyti net HD raiška be jokių didesnių trukdžių. Žmonės, kurie gyvena Lietuvoje, tokias paslaugas, nesunkiai gali užsisakyti iš jau žinomų telekomunikacinių bendrovių. Jei norite rasti geriausią variantą: palydovinės TV planas iš myplan.lt, yra veiksmingiausias būdas.

Lyginant senesnio modelio palydovų ir palydovinių antenų gebėjimą siųsti radijo bangas ir jas priimti su šiuolaikinio modelio, trumpai, būtų galima pateikti tokius skaičius: senesnio modelio palydovinė televizija buvo transliuojama nuo 3,7 gigahercų (GHz) iki 6,4 GHz dažnių diapazone. Šiuolaikinis palydovas perduoda programas dažnių diapazone nuo 11,7 GHz iki 14,5 GHz. O tai yra beveik tris kartus daugiau. Taip pasistūmėjus technologijoms, atsirado suvokimas, apie skaitmeninę palydovinę televiziją, kuri dažnai naudojama kasdieniame mūsų namų ūkyje.

Norint sklandžiai naudotis skaitmenine palydovine televizija, yra reikalingi šie penki komponentai:

  • Transliuojamas šaltinis. Tai kanalų paketai, kurie suteikia galimybę žiūrėti mėgstamus kanalus. Tam, kad paslaugų teikėjai galėtų transliuoti kokius nors kanalus, jie moka kitoms bendrovėms (tokioms kaip: HBO ar ESPN) už teisę transliuoti jų turinį per savo palydovus. Tokiu būdu, paslaugų teikėjas yra tarsi tarpininkas tarp jūsų ir tikrojo šaltinio.

  • Transliavimo stotis (centras). Transliavimo centre TV paslaugų teikėjas gauna signalus iš jau minėtų šaltinių ir siunčia juos į palydovus.

  • Palydovai. Iš transliavimo stočių atkeliavusios bangos, palydovų pagalba yra perduodamos į žmonių namų ūkius.

  • Palydovinė lėkštė (antena). Šio prietaiso pagalba, namų ūkiai priima bangas, siunčiamas iš palydovų.

  • Imtuvas. Apdoroja gautą signalą ir perduoda jį į televizorių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *