Kokį būstą rinktis?

Jei jau domėjotės savo galimybėmis gauti kredito unija busto paskola, tikriausiai pradėjote dairytis ir į tai, kokį nekilnojamąjį turtą įsigyti. Spaudoje visai neseniai šmėžavo straipsniai kalbantys apie tai, kokie imlūs naujiems objektams yra lietuviai – net ir iš pirmo žvilgsnio nelabai patraukliai atrodantys objektai yra tiesiog išgraibstomi, per daug nesigilinant nei į kainą, nei į ateities perspektyvas. Ar galima tai pavadinti nekilnojamojo turto burbulu? Iš dalies turbūt taip. Tačiau kredito unija busto paskola tikrai nėra dalinama į kairę ir į dešinę, kaip tai buvo daroma prieš 12 ar 13 metų. Tai reiškia, jog pinigus įsigyti nekilnojamam turtui gauna tik tie žmonės, kurie turi realias sąlygas tvarkingai mokėti įmokas bei grąžinti pasiskolintus pinigus.

Į kokį būstą verta investuoti?

Nors Lietuvoje pastaruoju metu ypač populiarėja kotedžai ar namai užmiestyje, nereikėtų skubėti šokti į šį traukinį ir daryti taip pat, kaip daro ir visi likusieji. Visuomet siūloma atsižvelgti į tai, kokia yra jūsų dabartinė situacija ir ką planuojate veikti Lietuvoje.

Jei esate jaunas žmogus kuriantis šeimą, tačiau dar neturintis vaikų, vairuojantis nuosavą automobilį ir besimėgaujantis gyvenimu, namas šalia miesto šiuo metu tikriausiai atrodo kaip patrauklesnis pasirinkimas – daugiau vietos, arčiau gamtos, mažiau miesto triukšmo. Kaip bebūtų, įvertinkite ir tai, jog jūsų gyvenime atsiradus atžaloms, jiems teks skirti daug laiko- vežti į mokyklą, į būrelius, įvairius užsiėmimus ir t.t. Jei gyvensite mieste, dėl to problemų kilti neturėtų – paūgėję vaikai galės tai padaryti patys, pasinaudodami Lietuvoje puikiai išvystyta viešojo transporto infrastruktūra. Tuo tarpu jei gyvensite užmiestyje, gali tekti persikvalifikuoti į asmeninį vairuotoją ir tokiu būdu prarasti labai daug laiko bei pinigų.

Kalbant apie būsto dydį, taip pat reikėtų žvelgti į ateitį. Jei šiuo metu jums visiškai pakaktų 2 ar net 1 kambario, tai atsiradus vaikams šis skaičius gali išaugti iki 3 ar net 4 kambarių. Žinoma, visada egzistuoja galimybė persikelti į didesnį būstą, tačiau būtų geriau, jei galėtumėte tai numatyti iš anksto ir išvengti kraustymosi ateityje.

Žvelgiant iš piniginės pusės, butas miesto mikrorajone kainuos tikrai pigiau, nei bet koks namas ar kotedžas, todėl čia taip pat galite sutaupyti. Galutinis sprendimas priklauso tik nuo jūsų, tačiau jį reikėtų iš tiesų gerai apsvarstyti ir pasirinkti tokį variantą, kuris išliktų aktualus dar daugelį metų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *