Oras vanduo šildymas – kokie tokios sistemos privalumai?

Šiandien rinkoje yra daug šildymo sistemų, iš kurių galite rinktis. Be alyvos ir dujų katilų, moderni alternatyva yra oras vanduo šildymas. Toks inovatyvus šildymas yra ekologiškas ir efektyvus būdas šildyti namus. Todėl nenuostabu, kad per pastarąjį dešimtmetį oras vanduo šildymas tapo vis populiaresnis.

Taigi kokie pagrindiniai 3 privalumai namus šildant šia inovatyvia sistema?

Šildymo sistemos gali būti įrengiamos tiek naujuose, tiek renovuojamuose pastatuose.

Oras vanduo šildymas tinka tiek naujiems, tiek renovuojamiems pastatams ir gali būti įrengtas beveik visose Lietuvos dalyse. Šildymo našumui ir efektyvumui neturi įtakos nei sistemos vieta pastate, nei vietovės mikroklimatas. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį į pastato energinį efektyvumą – kuo energetiškai efektyvesnis bus jūsų namas, tuo didesnį pajėgumą galėsite išnaudoti. Šilumos siurblio oras-vanduo vieta name neturės įtakos jo našumui ir efektyvumui.

Šildymą prijungus prie buferinės talpyklos, sistema šildys ir namuose naudojamą vandenį.

Norint pagaminti pakankamą karšto vandens kiekį namams ar biurams, šildymo sistemą galima prijungti prie buferinės talpyklos arba netiesioginio šildytuvo. Buferinis bakas naudojamas, kai yra karšto vandens apkrovos pikas ir vienu metu reikia didelio karšto vandens kiekio. Tačiau dažniau kartu su šilumos sistema kaip atsarginis šildymo įrenginys yra įrengiamas netiesioginis šildytuvas – elektrinis arba dujinis katilas. Katilas veiks tik tada, kai reikės, jei šilumos siurblys negalės tiekti pakankamai energijos.

Patiriamos mažesnės šildymo išlaidos

Oras vanduo šildymas naudoja nedidelį kiekį elektros energijos, kad išgautų saulės energiją iš lauko oro ir perduotų ją į namą. Todėl šilumos siurblys ypač efektyviai naudoja energiją šaltuoju metų laiku. Kadangi šildymo sistema nepriklauso nuo iškastinio kuro, ją eksploatuojant į atmosferą neišmetama kenksmingų teršalų.

Faktinis šilumos siurblio oras-vanduo našumas priklauso nuo kelių veiksnių. Lauko temperatūra yra vienas iš veiksnių, pavyzdžiui, šilumos siurblio oras-vanduo naudingumo koeficientas gali būti 4, kai temperatūra yra -10 laipsnių Celsijaus, bet tik 3, kai temperatūra yra -20 laipsnių Celsijaus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *