Emigrantai turi įvairių problemų. Pirmą kartą vykstantys dirbti į kitą šalį jie turi susirasti kur gyventi, jei darbovietė neparūpina to pati (dažniausiai neparūpina). Jei neturima pinigų, reikia ieškoti paskolos, kurią būtų galima grąžinti su lyg pirmu atlyginimu. Nežinant kalbos reikia prisitaikyti, ją pramokti ir sukurti kažkokį ryšį su kolektyvu darbe, kas yra iššūkis pats savaime. O prie viso to pridėjus karantino situaciją, skirtingus reikalavimus ar draudimus kelionėms, būtinybę išsitirti išvykstant iš šalies ir į ją atvykus, mes turim visą pluoštą problemų, kurios yra didelės viso darbo emigrantų paveikslo fone.
Būtų neįmanoma adresuoti visų emigrantų problemų, todėl to mes net nebandysime daryti. Bet yra vienas dalykas apie kurį reikia pakalbėti dabartinėse sąlygose, tai yra paskolos dirbantiems užsienyje. Galite susipažinti su "kas, kur ir kaip" paskolų užsienyje klausimu, o mes čia pabandysime atsakyti į konkretesnį klausimą: kokias galimybes turi pasiskolinti emigrantas, kai jis negyvena, bet dirba kitoje valstybėje.
Jūsų gyvenamosios vietos faktas viską keičia iš esmės. Jei gyvenate užsienio valstybėje ir ten esate deklaravęs savo gyvenamą vietą, tai skolintis galėsite tik iš tos valstybės kredito įstaigų. Bet net ir tuomet gali tekti kurį laiką pagyventi tam tikroje nežinioje, nes bent dalis užsienio kreditorių paskolas užsieniečiams pradeda teikti tik jiems šalyje oficialiai pragyvenus tam tikrą skaičių metų. Iki to laiko jums gali reikėti skolinti neoficialiais būdais, nes Lietuvoje pasiskolinti irgi negalėsite, nes nebūsite ten deklaravę savo gyv. vietos.
Tą patį galima pasakyti apie Lietuvos kredito įstaigas. Norėdami gauti paskolą iš jų, turite turėti Lietuvoje deklaruojamą gyvenamą vietą. Bet Lietuvoje, kitaip nei kai kuriose užsienio valstybėse, nėra pritaikoma sąlyga, kad šalyje būtina išgyventi oficialiai tam tikrą skaičių mėnesių ar metų. Jei esate lietuvis, skolintis galėsite iš karto deklaravę ar turėdami jau deklaravę su gyv. vietą gimtinėje.
Dar daug priklauso nuo norimos paskolos. Paskolos dirbantiems užsienyje galima skirtstyti į dvi kategorijas: būsto ir vartojimo paskolas. Būsto paskolos dabar emigrantams yra suteikiamos kitaip nei dirbantiems Lietuvoje, nes taip norima apsaugoti vietinę nekilnojamojo turto rinką nuo per greito kainų augimo. Todėl gavus savo pajamas užsienio valstybėje, gali reikėti susidurti su daugiau biurokratinių kliūčių nei gavus pajamas Lietuvoje. Iš vartojimo paskolų ar greitųjų kreditų pusės jokių papildomų kliūčių gauti paskolą emigrantui nėra.