2 svarbiausios traktoriaus dalys, kurias turėtų žinoti kiekvienas ūkininkas

Diferencialai

Žalias traktoriusDiferencialas – tai pavarų dėžė, leidžianti traktoriaus kairiesiems ir dešiniesiems ratams suktis skirtingu greičiu, kai mašina sukasi. Jis naudojamas perduoti galią iš vieno rato kitam, kai jie sukasi skirtingu greičiu. Tai leidžia kiekvienam ratui važiuoti nelygiu paviršiumi, išlaikant pastovų ir tolygų mašinos ašies pasukimą. Diferencialas yra labai svarbi transmisijos dalis ir yra atsakingas už vairavimo tikslumą, kai mašina dirba nelygiu paviršiumi. Kai vienas traktoriaus ratas liečiasi su žeme ir turi judėti, diferencialas perduoda galią iš su žeme besiliečiančio rato laisvai besisukančiam ratui. Tai reiškia, kad abu ratai gali judėti, todėl visada užtikrinamas teisingas ir tikslus vairavimas. Diferencialai gali būti įvairių tipų ir dydžių, priklausomai nuo vietovės ir naudojimo būdo. Traktorių dalys ir tokių dalių kainos.

Transmisija

Transmisija – tai hidrauliniu būdu varoma sistema, perduodanti galią iš variklio į traktoriaus ratus. Ši sistema yra atsakinga už traktoriaus važiavimo greitį ir ratams tiekiamos galios kiekį. Transmisijos sudedamąsias dalis sudaro siurblys, sankaba ir įvairūs krumpliaračiai, kurių kiekvienas atlieka skirtingą funkciją. Transmisijos siurblys naudojamas alyvai iš variklio siurbti ir stumti į sankabą. Sankaba savo ruožtu yra atsakinga už traktoriaus ratų įjungimą ir variklio galios perdavimą ratams. Pavarų dėžėje taip pat yra pavarų rinkinys, kuris naudojamas ratams perduodamos galios kiekiui keisti.

Traktoriaus varantysis velenas

Varantysis velenas yra metalinis arba kartais guma dengtas cilindras, kuris perduoda variklio galią transmisijai. Jis yra traktoriaus priekyje, o jo konstrukcija ir tipas dažnai naudojami traktoriaus markei ir modeliui apibūdinti. Platus varantysis velenas rodo, kad traktorius skirtas dideliam svoriui vežti. Traktorius su plačiu varančiuoju velenu paprastai turi didelį variklį ir stiprią transmisiją. Trumpesnis už vidutinį ilgį varantysis velenas rodo, kad traktorius yra lengvesnis. Tačiau juo vis tiek galima vežti sunkius krovinius su tinkamais priedais.

Traktoriaus ratai ir bėgiai

Traktoriaus ratai ir bėgiai naudojami mašinai judėti į priekį ir padeda kelti bei krauti didelius daiktus. Traktoriaus ratai ir bėgiai padeda nustatyti bendrą mašinos svorį. Kuo sunkesnis traktorius, tuo galingesnis ir našesnis jis gali būti. Traktorius gali turėti du ratus priekyje arba du ratus gale. Jie vadinami atitinkamai 2 arba 4 varančiųjų ratų pavara. Dviejų varančiųjų ratų traktorius dažniausiai naudojamas laukams ariant ir kultivuojant. 4 varančiųjų ratų traktorius gali būti naudojamas sunkiasvoriams kroviniams vežti arba gali būti su specialiais peiliais sniegui valyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *