Fasado apdaila: ką rinktis?

Fasado apdailaŠiuo metu yra labai platus fasadinių medžiagų pasirinkimas, kas vieniems pirkėjams yra kaip didelis privalumas, tačiau kitiems tai yra trūkumas. Šiuolaikinė fasado apdaila skiriasi nuo tos, kurią naudojo prieš kelis dešimtmečius. Pasikeitė technologijos ir žmonių grožio samprata, todėl dabar ieškoma ne tik ilgaamžė apdaila, bet ir tokia, kuri puošia namo išorę.

Renkantis, kuris fasadas gražiausias, reikia žinoti pačius esminius patarimus. Vienas iš svarbiausių – rinktis tokį fasadą, kuris bus tinkamas mūsų klimato zonos oro sąlygoms. Paprasta apdaila neatlaikys mūsų lietingų, šaltų ar vėjuotų orų. Paprasčiausiai tokia apdaila nebus ilgaamžė, todėl netrukus pakeis išvaizdą. Tam tikros apdailos medžiagos yra skirtos toms šalims, kuriose klimatas šiltas ir švelnus, nėra temperatūrinių pokyčių ar didelės drėgmės. Lietuvoje reikia atidžiai rinktis tinkamas medžiagas. Be to, svarbu skirti didelį dėmesį kokybei, nes nekokybiška apdaila gali netrukus nublukti, įskilti ar pan. Žinoma, dengti apdailą turėtų patyrę specialistai, kurie atlieka apdailos darbus. Tuomet bus didelė tikimybė, kad namo fasadas ilgai išliks toks, kaip ir iš pat pradžių.

Ne mažiau svarbu pasirinkti tinkamas medžiagas. Vienas iš pasirinkimų – mediniai fasadai. Tai ekologiškas pasirinkimas, kuris tinkamas norint įgyvendinti tam tikrus architektūrinius sprendimus. Tiesa, Lietuvoje medinis fasadas ne visuomet yra geras sprendimas. Norint, kad fasadas išliktų gražus, reikės rūpintis tinkamu impregnavimu. Kitas pasirinkimas – metalo apdaila. Čia galimi įvairūs šios medžiagos pasirinkimai. Tai yra labai šiuolaikiškas pasirinkimas daugeliui atvejų. Panaudojamas aliuminis ir plienas yra patvarios medžiagos. Taip pat galimas pasirinkimas, kuomet apdaila atliekama iš vinilo plokščių. Didžiausias privalumas tokios apdailos tas, kad ji beveik nereikalauja priežiūros. Žinoma, mūsų šalyje populiarus pasirinkimas yra mūrinė apdaila. Jeigu ji gerai atlikta, tai pastato fasadas ilgai išliks puikios būklės. Yra ir kita fasado apdaila. Tai įvairios plokštės skirtos fasadui. Šis pasirinkimas yra vis populiarėjantis dėl paprasto darbo ir to, kad nereikalauja ypatingos priežiūros. Tai leidžia namo savininkams ilgam pamiršti rūpesčius.

Šiuo metu pastatų išorė tampa vis svarbesnė. Kiekvienas pasirinkimas turi savo privalumų ir trūkumų, tačiau kiekvienas namo savininkas turi ir savo pasirinkimų kriterijus, todėl kiekvienam tai leis pasirinkti tinkamiausiai. Tik tinkamai parinkus apdailos medžiagas, galima sukurti ne tik gerai apsaugančią namą apdailą, bet ir gražų eksterjerą. Šiuolaikinės medžiagos leidžia išpildyti įvairius architektų sumanymus, todėl galite rinktis patinkantį projektą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *