Ką reikia žinoti apie prostatos vėžio stadijas?

Prostatos vėžio stadijosKiekvienais metais pasaulyje vis daugiau vyrų turi prostatos sutrikimų dėl kurių kreipiasi į medikus. Viena iš pavojingiausių ligų – prostatos vėžys, todėl būtina žinoti, kokios yra prostatos vėžio stadijos. Labai svarbu suprasti, kad būtina tikrintis sveikatą, kad laiku užkirsti kelią tokioms ligoms.

Lietuvoje kiekvienais metais užregistruojama vis daugiau prostatos vėžio atvejų. Nors dažniausiai ši liga išsivysto vyresnio amžiaus vyrams, tačiau pasitaiko, kad ir jauni vyrai suserga, todėl labai svarbu nepriklausomai nuo amžiaus, reguliariai tikrintis savo sveikatą. Jeigu kyla bent menkiausi prostatos pakitimai, tai reikia nedelsiant kreiptis pas šeimos gydytoją, kuris jus nukreips išsamesniems tyrimams pas specialistus.

Labai svarbu žinoti, kad daugeliu atvejų vėžio simptomų pacientai nepastebi. Taip nutinka dėl to, kad vėžio plitimas yra labai lėtas ir dėl to nepastebima pakitimų ilgą laiką. Žinoma, būna ir kitokių atvejų, kuomet prostatos vėžys staiga išplinta. Kiekvienas atvejis labai individualus, tačiau laiku pastebėjus ligą, galima sėkmingai pasveikti.

Prostatos vėžio stadijas galima suskirstyti į keturias stadijas. Pirmoji ir antroji pasireiškia tuo, kad yra maži pakitimai t.y. ligos išplitimas nėra didelis. Trečioji stadija pasižymi tuo, kad navikas yra išplitęs į greta esančius organus ir jų struktūras. Tuo tarpu, kai navikas jau yra išsiplėtęs už pirminio židinio ribų t.y. toli nuo pirminio ligos židinio, tai jau yra vadinama ketvirta stadija. Stadijos nustatomos atlikus tyrimus. Tokios yra prostatos vėžio stadijos.

Tik nustačius stadiją, galima parinkti tinkamą gydymo metodą. Jų yra daug ir gydytojas tik nustatęs, kokio lygio yra prostatos vėžys, gali parinkti tinkamiausią metodą. Pavyzdžiui, gali būti skiriamas gydymas hormonais arba bachiterapija. Viskas priklauso nuo vėžio stadijos. Svarbu žinoti, kad viso gydymo metu būtina laikytis gydytojo nurodymų. Taip pat net ir pasveikus, būtinas sveikatos stebėjimas ir reguliarus lankymasis pas gydytojus.

Sėkmingam gydymui turi įtakos tai, kaip greitai pastebima liga. Kuo ankstesnės stadijos, tuo greičiau galima pradėti gydymą. Jeigu stadijos yra vėlesnės, tai gydymas būna sudėtingesnis ir gali trukti ilgiau. Dėl to rekomenduojama vyrams savo sveikata rūpintis ne tuomet, kai kažkas kelia įtarimų, o nuolat atlikti sveikatos patikrinimus. Tai leis laiku išvengti daugelio ligų, ne tik prostatos vėžio. Žinoma, reikia nepamiršti visuomet skirti dėmesį sveikam gyvenimo būdui, kas leidžia ne tik jaustis geriau, bet ir būti sveikesniais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *