Ką reikia žinoti tiems, kurie plauks baidarėmis?

PlaukimasAukštaitija yra viena iš tinkamiausių vietų visiems, kurie nori plaukti baidarėmis. Čia yra labai graži gamta ir plaukimui tinkamos upės. Tereikia nuspręsti, kad plaukiame baidarėmis ir pradėti rinktis tinkamą maršrutą bei planuoti šią smagią išvyką. Ką reikia žinoti, jei norite plaukti baidarėmis?

Kaip ir planuojant bet kurią kitą kelionę, taip ir planuojant plaukimą baidarėmis, reikia pasirinkti maršrutą. Kiekvienas, kuris jau plaukė Aukštaitijoje, gali rekomenduoti labiausiai patikusį maršrutą, tačiau, jei plauksite pirmą kartą, tai tikriausiai net nenumanote, kuris maršrutas tinkamiausias. Tokiems vandens turistams siūloma pasižvalgyti po baidarių nuomotojų pasiūlymus ir peržiūrėti nuotraukas iš plaukimų. Praverstų perskaityti ir šalia vaizdingų vaizdų pateiktą informaciją apie maršrutą. Jums turi būti aktualu tai ar tiks maršrutas jūsų fiziniam pasirengimui. Yra tokie maršrutai, kurie tinkami tiek senjorams, tiek ir šeimoms su mažamečiais vaikais, tiek ir tiems, kurie pirmą kartą laikys rankose irklus. Jei jūs save galite priskirti kažkuriai iš šių kategorijų, tai rinkitės iš tokių maršrutų. O jeigu jūs jau esate patyręs irkluotojas ir norite išbandyti ekstremalesnius plaukimus, tai surasite ir tokius pasiūlymus. Kaip matote, pasirinkti maršrutą pagal fizinį pasirengimą ir pageidavimus tikrai verta, priešingu atveju plaukimas nebus malonus nuotykis, o sunkus darbas.

Renkantis maršrutą reikia žinoti, kad reikės pasirinkti ir plaukimo trukmę. Tai reikia suprasti, kaip pasirinkimą, kiek kilometrų plauksite ir, kiek dienų norite plaukti. Galima rinktis nuo trumpiausių maršrutų, kurie trunka vos kelias valandas. O jeigu norite ilgiau mėgautis plaukimu ir buvimu gamtoje, tai reikia rinktis kelių dienų plaukimus. Tokių maršrutų yra pakankamai, kad galėtumėte pasirinkti labiausiai tinkamą. Tiesa, nepakanka pasakyti, kad plaukiame baidarėmis tuo ar kitu maršrutu. Reikia pasirinkti ir plaukimo maršruto ilgį. Jis skaičiuojamas kilometrais. Galima rasti tiek 18 kilometrų plaukimo maršrutą, tiek ir virš 40 kilometrų. Tiesa, jeigu plauksite ilgiau, nei vieną dieną arba po pirmos dienos plaukimo norite praleisti laiką kaimo turizmo sodyboje ar stovyklavietėje, tai reikia iš anksto apie tai sužinoti. Visą informaciją apie galimas nakvynės vietas, kainas ir pasirinkimą jums suteiks tie, iš kurių nuomositės baidares. Ir nepamirškite, kad verčiau tiek plaukimo datą, tiek ir nakvynę ar kitas papildomas paslaugas rezervuoti kaip įmanoma anksčiau. Tai leis ramiai laukti tos dienos, kuomet prasidės jūsų smagi išvyka ir plaukimas baidarėmis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *