Kaip išlaikyti gėles gyvas ilgiau

Ruošiantis gimtadieniams, vestuvėms, krikštynoms ir kitoms šventėms, vis dažniau iš https://memeliogeles.lt užsakomos gėlės. Jų pasirinkimas įvairus, tačiau norisi, kad gėlės žydėtų kuo ilgiau, išliktų kaip nuostabus prisiminimas. Ką daryti, kad pavyktų toks noras?

Ilgai išsilaikantys žiedai

Memelio kraštasJeigu darote gimtadienio staigmeną merginai ar mergaitei ir manote, kad gėlių tikrai neišsaugos ilgai, galima paįvairinti siurprizą ir tokiu didžiuliu meškinu: https://memeliogeles.lt/kategorija/dovanos/dideli-meskinai . Tačiau paprastai daugeliu atvejų geriau rinktis tiesiog žiedus, kurie gali tikrai ilgai išsilaikyti. O meškiuką, didelį meškiną pridėti dovanų. Jeigu žinote, kad gėlė negalės iš karto būti pamerkta, nesirinkite bijūnų, tulpių, kardelių, smulkių gležnų žiedelių. Kad ir kaip gražiai šios gėlės žydėtų, jos greitai nuvysta negavusios vandens. Ilgai išsilaiko rožės, tam tikrų rūšių lelijos, astros, kai kurie gvazdikai.

Skinti arba pirkti visai prieš naudojant

Kitas patarimas – planuojat šventę gėlių užsakymą pasilikti paskutinei akimirkai. Galima ir su gėlių parduotuve susitarti iš anksto, kad tam tikru metu bus reikalingos gėlės. Jeigu skinate patys iš savo darželio – darykite tai visai prieš gėlę naudojant ar dovanojant. Jeigu užsakinėjate ar perkate be pristatymo – taip pat darykite tai prieš pat progą, o ne iš vakaro. Tuomet bus daugiau šansų, kad gėlė laikysis ilgiau.

Rinktis bepradedančius žydėti žiedus

Ar skintumėte iš namų, ar pirktumėte, stenkitės rinktis žiedus, kurie dar tik pradeda skleistis. Tai tarsi dienos pradėjimas nuo ryto, o ne nuo vidurdienio – pilnai išsiskleidusių gėlių. Tai reiškia, kad turėsite daugiau laiko, o po šventės žmonėms išsiskirstant, gėlės vis dar bus ne galbūt ne vakaro zonoje, ir nebus apvytę.

Iškart pamerkti

Vos parsivežus gėles ar gavus dovanų – jas reikia tuojau pat pamerkti. Jeigu taip nutinkate, kad gėlių gaunate tuomet, kai esate kažkur mieste, turite rasti būdą gėlę išsaugoti. Galima nusipirkti šlapią kempinėlę, ir bent į ją įsmeigti. Kita vertus, jeigu gėlė nuvys, kol parsinešite namo, tai ją dovanojęs žmogus supras, kad pats pasielgė blogai. Ir yra dėl to atsakingas.

Pakirpti kotus

Parsinešus gėles, prieš jas pamerkiant reikia šiek tiek pakirpti kotus – tai leis gėlei iškart siurbti vandenį. Keisti vandenį irgi reikia reguliariai. Tie, kas nori gėles išsaugoti kuo ilgiau gyvybingas, vandenį keičia kas dieną arba net 2 kartus per parą. Rasti tinkamą temperatūrą vandeniui irgi svarbu – jis neturi būti labai šaltas ar karštas, kaip ir patalpa, kurioje gėlė stovės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *