Svajonių sodo kriterijai

Krūmai ir žolėNorite susikurti tobulą sodą? Galvokite organizuotai, pirmiau tvarkykite, paskui dėkite pagražinimus, įsigykite kokybiškos technikos iš specializuotų parduotuvių https://parkutechnika.lt/krumapjoves ir džiaukitės gerais orais – šią vasarą tikrai galėsite pasimėgauti savo sodo priežiūra. Tačiau kas yra tas tobulas sodas? Kaip neperlenkti lazdos? Štai keli principai, kurie leis jums sukurti gražų parką, o taip pat ir pasimėgauti sodininkystės procesu.

Kokybiški įrankiai ir įranga

Pirmiausia pasirūpinkite, kad dalis skiriamų lėšų būtų skirta kokybiškai sodo įrangai. Tai gali būti benzinines zoliapjoves, geros žoliapjovės, krūmapjovės. Keli pagrindiniai kokybiški įrankiai leis užtikrinti, kad sodo tvarkymas būtų tikrai didelis malonumas, o ne vargas. O taip pat – kad tvarkantis sodą pasiektumėte geriausių rezultatų. Nepirkite pigiausių kiniškų įrankių, nes jie tuojau neveiks. Įsigykite mažiau, bet kokybiškų priemonių ir jūsų sodas ims atrodyti puikiai.

Pirmiausia – šalinti ir tvarkyti

Jeigu tikrai norite džiaugtis savo sodu, planuokite, kad pirmieji darbai, kuriuos darysite, bus ne sodinimas, sėjimas, dekoracijų dėjimas ir kažko statymas – o tvarkymas, šalinimas, valymas. Pridėti kažko naujo visada lengviau, negu iš esmės sutvarkyti seną netvarką. Darykite talkas, kvieskite gimines, visi tvarkykitės ir pamatysite, kad namai gali atrodyti tikrai nuostabiai, vien po to, kai jie yra gražiai sutvarkomi.

Saikinga sodininkystė

Tai principas, kuomet želdinius, gėlių, maistinių augalų, prieskonių, krūmų, vaismedžių vietas formuojate palaipsniui. Pirmais metais turite tik pievelę, kelis medžius, krūmus. Paskui kažkur padarote gėlynėlį, kitais metais galbūt dar kažką pridedate. Tačiau visuomet jaučiate ribas, neapsikraunate beribiu darbu ir iš savo sodo nepadarote gyvo pertekliaus įrodymo.

Dėl papuošimų apsispręsti iš anksto

Dažnėja situacija, kai į sodo ar namų prekių parduotuvę atėję žmonės nusipirkti to, ko reikia, pagauti reklamos sukurtos fantazijos, ima pirkti to, ko nereikia. Pvz., atvažiuoja pirkti žemių sodinukams, pamato sodo nykštukus su akcija, girliandas ir dar kažką. Tie daiktai reklamoje būna pavaizduoti labai gražiame sode. Tuomet kyla noras kažką tokio nusipirkti sau ir taip papuošti sodą. Tačiau gali būti, kad tai netiks jūsų sodui, jam reikės visai kitokios priežiūros. Su sodo puošimu elkitės atsakingai lyg planuojant savo įvaizdį reikšmingam vakarėliui – pirmiausia be jokių pašalinių trukdžių susikurkite įvaizdį, kaip jūs norite, kad tas sodas atrodytų. Tik tuomet parduotuvėse galėsite pirkti tas dekoracijas, kurias iš anksto suplanavote. Taip išvengsite situacijos, kuomet sodas tampa lyg turgaus ekspozicija ir kičo paroda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *