Ko vertą paklausti pardavėjo prieš perkant elektromobilį?

Elektromobiliai tai ne tik Lietuvos, bet ir Europos Sąjungos bei JAV ateitis. Tai transporto priemonė, kuri padės sumažinti didelių miestų taršos lygį. Tačiau ar gamintojai viską pasako apie šias transporto priemones ir jų galimybes. Patarsime, ko klausi pardavėjo perkant naują elektromobilį.

Nuvažiuojamų kilometrų skaičius dabar ir po 150 000 km

Pastaraisiais metais elektromobiliai sparčiai tobulėjo tokioje srityje kaip nuvažiuojamų kilometrų skaičius vienu įkrovimu. Kai kurie žinomi gamintojai deklaruoja, kad jų naujausios elektra varomos transporto priemonės gali įveikti 400-600 km. Tai tikrai džiuginantys rezultatai! Tačiau mes puikiai žinome, kad, pavyzdžiui, garso kolonėlės baterija po kurio laiko veikia vis trumpiau. O kaip yra su elektromobilių baterija? Kai kurie gamintojai suteikia garantiją, pavyzdžiui, kad po 150 000 km automobilio baterija išlaikys ne mažiau 70 % įkrovimo talpos.

Taigi, prieš perkant naują elektra varomą transporto priemonę svarbu išsiaiškinti kaip greitai baterija gali „nusėsti“. Tai ypač aktualu, jei norite elektromobiliu naudotis daugiau nei 10 metų.

Venkite ne Europos rinkai skirtų modelių

Modeliai, kurie skirti JAV, Pietų Amerikai ar kitoms ne Europos valstybėms yra labiau pritaikyti tam klimatui. Tokie elektromobiliai gali būti ne taip puikiai paruošti šaltesniam Lietuvos klimatui ir kelti papildomų problemų dėl gedimų ar sparčios korozijos.

Ką daryti, kad elektromobiliai tarnautų ilgiau?

Pagrindinė šio automobilio detalė – baterija, kuri, kaip jau minėjome, praranda savo efektyvumą. Ką daryti, kad kuo ilgiau išlaikyti šią detalę?

1. Baterijoms kenkia karštis ir šaltis. Ilgalaikė aukšta temperatūra gali ją paveikti, todėl patariama paliekamą lauke elektromobilį pajungti prie įkrovimo stotelės. Esant šalčiui baterija kraunasi lėčiau.

2. Baterijų nusidėvėjimas tampa lėtesnis dėl geresnės jų kokybės. Pavyzdžiui, „Tesla Model S“ po 200 000 kilometrų nusidėvi apie 5 %.

3. Vasarą elektromobilį pagal galimybes reikėtų palikti šešėlyje, įjungtą pakrovimui.

4. Elektra varomi automobiliai turėtų būti pakrauti ne mažiau 10 % ir ne daugiau 90 %, taip baterija yra tausojama.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *