Parama šilumos siurbliams oras vanduo tęsis iki 2027 metų

Parama šilumos siurbliams oras vanduo tai didelė paskata gyventojams pasikeisti iškastinį kurą naudojančius katilus į modernias sistemas. Neseniai baigėsi kvietimas paraiškoms teikti, todėl norėdami gauti paramą ateityje, jau dabar gyventojai turėtų ruoštis naujam kvietimui.

Ką reikėtų padaryti iki kvietimo pradžios?

Kompensacija teikiama, jeigu namo statyba senesnė nei 5 metai ir jame nėra centrinio šildymo. Norintys gauti paramą turėtų įvertinti:

  • Kokios galios reikalingas šilumos siurblys?

  • Kokią įrangą ketinama diegti?

Norint įvertinti šiuos du aspektus, geriausiai kreiptis į įmonę, parduodančią ir montuojančią kokybiškus šilumos siurblius oras vanduo. Įmonės atstovai, atsižvelgę į įvairius būsto parametrus, nustatys, kokios galios įranga reikalinga ir pasiūlys efektyviausius šilumos siurblius. Taip pat, specialistai padės sutvarkyti dokumentus, kurie reikalingi paramai šilumos siurbliams oras vanduo gauti.

Parama šilumos siurbliams oras vanduo pasinaudojęs gyventojas

Per paskutinį kvietimą 2022 metų nuo sausio 1 d. iki vasario 11 dienos buvo gauta virš 600 prašymų kompensuoti oras vanduo sistemas.

Anksčiau gavusieji paramą patenkinti naujais šilumos siurbliais, kurie yra ekonomiški ir lengvai valdomi. Algimantas, pretenduodama į kompensaciją, pradžioje apšiltino savo 150 kv. m gyvenamąjį namą. Renovuotas būstas pasiekė B energinio naudingumo klasę. Kadangi name jau buvo įdiegtas vandens šildytuvas, reikėjo naujo šilumos siurblio be boilerio. Buvo prašoma parama šilumos siurbliams oras vanduo, kurių galia 9 kW. Algimantas, atsižvelgęs į įvairius įrangos parametrus bei kainą pasirinko „Samsung ClimateHub“ oras vanduo sistemą, kurios kaina 4624 eurai. Prašymas paramai gauti buvo patvirtintas ir už įrangą iš Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) gyventojas gavo 2135 eurus kompensaciją. Pasikeitęs seną, malkomis kūrenamą krosnį į efektyvų šilumos siurblį, Algimantas labiausiai džiaugiasi tuo, kad nedaug mokėjo už įrangą. Šilumos siurblys veikia efektyviai net lauke esant -25 laipsniams šalčio. O gyventojui nekyla jokių rūpesčių dėl kūrenimo žiemos metu.

Parama šilumos siurbliams oras vanduo ateityje galės pasinaudoti dar daugiau gyventojų, nes APVA planuoja kompensacijas mokėti iki 2027 metų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *