Kokią buhalteriją vesti meistrams?

BuhalterijaKasmet buhalterine apskaita Vilniuje vis sudėtingesnė, nes įstatymų leidėjai daro reformas, keičia mokesčius ir bando kitaip išrasti geriausią mokesčių mokėjimo bei paskirstymo būdą. Nors kiekvieni metai prasideda sumaištimi tiek iš VMI, tiek iš Sodros pusės. Šiais metais taip pat yra visokių naujovių, ir jos palies tiek įmonių bendruomenes, tiek savarankiškai dirbančius meistrus. Apie būtent pastaruosius ir pakalbėkime.

Įsidarbinti įmonėje

Taigi, vienas iš dalykų, ką galėtų šiais metais padaryti meistrai, nenorintys galvoti apie didelius buhalterinius pasikeitimus – tai tiesiog įsidarbinti įmonėse ir jose sėkmingai dirbti tai, kas jiems aktualu ir svarbu. Tokia veikla gali būti tikrai pelninga, kadangi šiuo metu bent jau statybų sektoriuje darbai yra apmokami tikrai neblogai. Tačiau taip pat įsidarbinus įmonėje reikėtų sugalvoti ir ką būtų galima veikti be jos. Gal ir nenorėsite visą laiką būti kažkieno pavaldiniais, tad galite pamažu domėtis tuo, kas aktualu savarankiškai dirbančiojo buhalterijai, ir taip rasti aukso viduriuką savo darbams.

Įkurti savo įmonę

Taigi, kitas momentas, kuris jus gali sudominti, jeigu gerai sutariate tiek su buhalterija, tiek su vadyba – tai naujos įmonės įkūrimas. Tą tikrai galima daryti, tačiau reikia turėti omenyje, kad įkūrus įmonę, reikia labai gerai pasirinkti jos kalibrą. Ar tai bus pati smulkiausia įmonė, kuriai teks santykinai dideli mokesčiai, ar tai bus gigantė, kuriai dideli mokesčiai jau net nebebus problema. Bet kuriuo atveju, galima įkurti įmonę ir tikėtis geriausių rezultatų.

Su verslo liudijimais greitai atsisveikins

Meistrai, ilgą laiką dirbę tiesiog su verslo leidimais (patentais) pripažįsta, kad šie metai bus šiek tiek sunkesni, nes jau reikės atsisakyti verslo liudijimo ir vesti kur kas sudėtingesnę buhalteriją. Visgi reikės galvoti apie tai, kaip kas veikia, reikės stengtis išlaikyti savo darbo vietą. Reikės domėtis mokesčių naujovėmis ir netgi vesti buhalteriją renkant čekius. Kas bus aktualu būtent dirbant su individualios veiklos pažyma. Taigi, tokie dalykai bus gana sudėtingi žmonėms, kurie tiesiog nori dirbti su vamzdžiais, taisyti kažką ir tiek. Užsiimti savo veikla ir visa tai įforminti kuo paprasčiau, nekuriant įmonės.

Kokiais būdais galima dirbti su individualios veiklos pažyma

Tačiau taip pat išliks ir alternatyva: darbas pagal individualios veiklos pažymą. Ši veikla irgi yra panašiai įforminama kaip ir darbas su verslo liudijimu, tačiau šiokių tokių skirtumų, žinoma, vis tiek yra.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *