Leidžiame vaiką žiemą į lauką

Striukės žiemaiMamos žiemai ruošiasi jau rudens pradžioje, todėl žieminės striukės vaikams, taip pat vaikiški kombinezonai dažniausiai yra perkami kur kas anksčiau nei prasideda sniego pūgos. Taigi, tokiems dalykams prasidėjus, atsiranda poreikis šiltai aprengti vaiką ir išleisti į lauką. Tik ne kiekviena mama jaučiasi drąsiai tą darydama, mažyliai drąsos turi daugiau.

Pirmiausia – tinkami drabužiai

Ko reikia mažam vaikui, einant į lauką? Aišku, žieminės striukės vaikams, o dar geriau – ir kombinezono, kuris idealiai apsaugotų nuo sniego patekimo. Tokie tinkami drabužiai gali labai padėti bristi per sniegus ir jaustis tikrai gerai. Šilta striukė bus dar ne viskas. Dar reikės neperšlampamų šiltų pirštinių, geros kepurės ir sniego batų. Po apačia – kojinės, šiltos kelnės, megztiniai ir visi kiti būtini drabužiai, bet apie juos mamos žino, nereikia net sakyti. Taigi, visas šis komplektas gali neblogai aprėdyti vaiką.

Mamos jaudinasi paleisdamos vaikus žaisti daugiabučio kieme

Iš tiesų, mamos jaučiasi neretai įsibaiminusios, kai leidžia vaiką žaisti kieme. Dabar, kuomet yra tokia situacija su vaiko teisėmis, vis kyla baimė, jog kas nors paskųs mamas, esą šios neprižiūri vaiko lauke, kieme. Tačiau ir be to yra ko jaudintis: gal vaikas nuklys iš matomumo zonos, gal susidės su prastais draugais kieme. O daugiabučių kiemuose yra ir labai daug žmonių, kurie trinasi ten šiaip sau, neretai su alkoholio buteliu. Tačiau tai vis tiek yra dalykai, su kuriais reikia gyventi, ir tėvai turi stebėti, saugoti vaikus, bet neuždaryti jų namuose lyg narvelyje.

Čiuožinėti nuo kalniukų

Linksmiausia veikla vaikams – čiuožinėjimas nuo kalniukų. Čia reikia prieš tai išklausyti instruktažo. Be to, nereikia taip bijoti, kadangi dabartiniai vaikai gali naudotis lengvais ir saugiais čiuožimo įrankiais, rogutėmis ir pan. Kitaip nei seniau, kuomet metalinės rogutės tiesiog smūgio metu galėdavo perrėžti vaiką.

Žaisti su sniegu

Sniegas suteikia ir daugiau pramogų. Lipdyti sniego senį kieme su morka vietoje nosies. Mėtytis sniego gniūžtėmis į vaikus – tai dar kelios pramogos, kurias vaikai žiemą labai mėgsta. Aišku, judėdami vaikai sušyla, tačiau sniegas net ir neperšlampamus drabužius galiausiai sušlapina, todėl reikėtų vaikus tinkamai aprengus galvoti apie tai, kad reikia vis tiek prižiūrėti ir užtikrinti, kad jie būtų visada sausi ir neperšalę. Šeimos ėjimas į lauką kartu gali padėti tai saugoti. Svarbu stebėti vaiką, kad neperšaltų žiūrint į jo veidą, ar nepamėlynuoja lūpos, taip pat vis patikrinant, ar galūnės sausos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *