Perdegimas darbe – XXI amžiaus problema

Perdegimas darbeAr šiais laikais žmonės dirba tiek daug, kad nuovargis dažniausiai pakenkia tiek fizinei, tiek psichologinei sveikatai? Deja – taip. Nors atrodo, kad šiais laikais pasaulis yra sudėliotas taip, kad žmogus dirbtų kuo mažiau, tačiau daugelis savo dienas leidžia darbe ir taip tik blogina savo sveikatą. Perdegimas darbe yra labai didelė problema su kur kas dažniausiai susiduria biuro darbuotojai, tad kalbėti apie tai garsiai – būtina.

Svarbiausia – ritmas

Labai blogai, kai darbas sudaro gana didelę dalį žmogaus dienos. Paprasčiausiai tokiu atveju išsimušama iš rimto, kurį palaikyti yra būtina. Ne veltui net ir medikai teigia, kad per arą reikia 8 valandas miegoti, 8 dirbti ir tuo pačiu 8 skirti poilsiui. Žinoma, labai svarbu, kad tas poilsis būtų geros kokybės, kadangi blogiausia, kai darbas susimaišo su veiklomis ir taip galiausiai žmogui tenka dirbti tuo metu, kai turėtų būti jo poilsis. Arba poilsis prie yra TV arba PC, tad jis tikrai nebus produktyvus.

Rinkitės darbą, kuris neatima visų jėgų

Dažniausiai perdegama tokiu atveju, kai žmogus labai intensyviai dirba. O dažniausiai toks darbas atitenka tada, kai asmuo galbūt nėra gebus su juo susitvarkyti. Štai todėl siūlome atsakingai rinktis darbą. Paprasčiausiai gali atrodyti, kad kuo daugiau pastangų dedate – tuo ir rezultatas geresnis, tuo darbdaviai jus labiau vertina, tačiau labai dažnai yra ne taip. Dirbkite tai, kas atitinka Jūsų galimybes ir tuo pačiu tai, kas jums teikia laimę. Tokiu atveju perdegimas darbe – tikrai Jūsų nekankins ir nebus jokia problema.

Mokėkitės ilsėtis

Jeigu norite išvengti perkaitusio galvos sindromo, kai atrodo, kad net galvoti sunku – tokiu atveju po darbo reikalingas kokybiškas poilsis, kuris gali Jums padėti pamiršti dienos darbus. Blogiausia, kai žmonės darbo rūpesčius nešasi namo ir juos analizuoja. To rezultatas yra perkaitimas, kuris tikrai blogina gyvenimo kokybę. Galiausiai, tai gali sukelti net ir rimtas fizines bei psichines problemas, tad dėmesio sau reikia skirti. Ir jis turi būti kuo kokybiškesnis.

Mylėkite save ir tokios problemos kaip pervargimas Jūsų nekankins.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *