Prieš atsisveikinant su senu automobiliu: ką galima, ir ko negalima

Superkame automobilius brangiaiKartais net nepastebime, kad auto supirkimas Vilniuje vyksta automobilių, kurie seniai stovėjo sode, kol iš jų kėbulo ėmė augti slyvos… Ką daryti su tokiomis senomis mašinomis, kai norite pagaliau jų atsikratyti? Jas išvežti bus sunku, nes reikės vežti kaip krovinį. Ir visgi, yra ir daugiau taisyklių, kurias reikėtų žinoti tiems, kas nori parduoti savo seną mašiną.

Automobilio tehcninė tvarka

Kaip žinia, supirkimas automobiliu dažnai labai pasitarnauja tuomet, kai tikimasi automobiliu atsikratyti dėl jo prastos vertės ir prastos technikinės. Tačiau taip pat priduoti seną mašiną gali norėtis ir tuomet, kada ji bus tiesiog užstrigusi kelyje eismo įvykio keliu. Svarbu žinoti:

– Kelių eismo taisyklės neleidžia vairuoti techniškai netvarkingos mašinos, kuri neatitinka keliamų techninių reikalavimų. Kiekvieną kartą prieš pradedant važiuoti transporto priemone (automobiliu, traktoriumi, savaeige mašina, moto priemone), vairuotojas privalo visuomet įsitikinti, ar mašina gerai veikia, ar joje yra avarinio sustojimo ženklas, ar veikia avarinė signalizacija, ar viskas gerai su visais kitais parametrais, ar yra vaistinėlė. Esant sugedusiai mašinai arba jai sugedus kelyje, vairuotojas pagal KET gali važiuoti tik iki remonto vietos. Tai yra kiekvieno vairuotojo atsakomybė, prisižiūrėti, kad mašina, kuria jis važiuoja, būtų techniškai tvarkinga. Esant kritinei situacijai, atsakytų vairuotojas, o ne savininkas.

– Jokiais atvejais automobilio negalima vairuoti esant neblaiviam, taip pat apsvaigusiam nuo vaistų, narkotikų, arba neišsimiegojimo, kokios nors ligos. Be to, draudžiama vairuoti mašiną, kurios kategorijai neturima išsilaikytų teisių.

Kas paims automobilį

Taigi, techniškai netvarkingo, sode seniai rūdijančio automobilio vairuoti negalite vien dėl to, kad veikiausiai jis nėra tvarkingas. Bet tai dar ne viskas. Draudžiama važiuoti su neapdraustu, neturinčiu techninės ir iš registro išimtu automobiliu. Toks automobilis gali būti tik vežamas kaip krovinys, atitinkamai šviesomis pažymėjus jo gabaritus. Taigi, kažin, ar patys turite tokią priekabą, su kuria galėtumėte nuvežti mašiną ir kažkur priduoti. Geriausia čia ieškoti auto supirkėjų, kurie tą jūsų mašiną paimtų ir išvežtų ten, kur jai ir būtų vieta.

Kaip rasti auto supirkėjus

Vieni žmonės tiesiog turi pažįstamų, dirbančių šį darbą. Bet gal tai ne jūs? Tuomet ieškokite internete. Labai akylai žiūrėkite, kaip atrodo interneto svetainė arba feisbukas. Skaitykite internete komentarus, nes tai bus svarbu ir jums tikrai reikalinga, norint suprasti, ar pas patikimus žmones prašote pagalbos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *