Kodėl vaikams gali būti reikalingas psichiatras

Kai kurių gydytojų kažkodėl bijome labiau nei kitų, ir tikėtina, jeigu mažylį vedate pas dantistą, apie tai vėliau lyg niekur nieko šnekučiuositės su draugėmis ir giminėmis. Tačiau štai vaiku psichiatras Kaune galbūt jums pasirodys tokia stigma, kad norėsite apie tai niekam nesakyti, ir dar pačiam vaikui prigrasinsite, kad neprasitartų… Tačiau tai labai klaidingas mąstymas, nieko gero nesuteikiantis nei jums, nei vaikams. Tad jeigu iš tiesų norite turėti gerą savitarpio supratimą ir tikėtis, kad viskas bus gerai, reikia vaikus nuo mažens (ir save) pratinti, kad visi gydytojai yra geri ir reikalingi. Žinoma, vaikų psichiatras lankomas galbūt retesnėmis progomis, o kartais ir išvis nelankomas. Tačiau visgi tai svarbus gydytojas, kurį jums galbūt kartais reikės aplankyti. Dėl kokių priežasčių?

Įvertinti raidos sutrikimus ir eigą

Psichiatrijos paslaugosKai vaikai vystosi ne visai taip, kaip turėtų, tą dažniausiai pastebi jau ir patys tėvai. Gal ne iš karto, tačiau pastebi. Be to, būna ne visada aišku, kaip iš tikro turėtų vystytis, net jeigu ir lyginama su kitų vyresniųjų, ankstesnių vaikų raida. Tačiau raidos sutrikimai galiausiai tampa tokiu dalyku, dėl kurio visgi tenka apsilankyti pas specialistus. Tad šis aspektas – raidos sutrikimai – tikrai sulaukia daug dėmesio. Gali būti atsilikimas, gali būti dauno sindromas, arba tiesiog kažkuris iš autizmo spektro sutrikimų ir pan. Vertina vaiko elgesį ir raidą tuomet ir mokytojai, ir psichologai, ir tėvai, bet diagnozę gali pasakyti psichiatras.

Ligai nustatyti

Raidos sutrikimai yra viena, psichinės ligos – kita. Kai kuriems mažyliams jos gali būti įgimtos nuo ankstyvų dienų. Nors, pvz., šizofrenija ir šizoidiniai sutrikimai paprastai pasireiškia vėlesniame amžiuje, tačiau gali pasitaikyti ir tokių ankstyvųjų požymių. Tuomet diagnozavus ligą yra skiriamas gydymas, gali tekti jį naudoti ir visą gyvenimą.

Išaiškinti nusikaltimus

Vaikų psichiatrai dirba labai reikšmingą darbą, siekiant išaiškinti nusikaltimus, kuomet liudytojais arba aukomis yra skelbiami vaikai. Sunkiausi nusikaltimai: seksualinio pobūdžio smurtas, prievarta. Žinome ne vieną garsią bylą, kur vaikai liudija, kad prieš juos buvo naudojama seksualinė prievarta, ir tai laikoma labai svarbiu dalyku, jeigu vaikas gali liudyti. Deja, sunku tikėti vaiku, kai žinome jo neribotos fantazijos galimybes. Todėl teismui dirbantis psichiatras ir psichologas gali atskirti, ar vaikas nemeluoja, neišsigalvoja, ar nėra primokytas. Vaikui taikoma tada speciali apklausa ir specialūs pokalbiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *