Ar įmanoma šeimai su vaiku gyventi 33 kvadratų bute?

Mūsų gyvenime interjero dizaino projektai gali nulemti gyvenimo kokybę ir net svarbius finansinius įsipareigojimus. Galbūt norėdami įsigyti butą, kuriame vietos pakaktų visiems šeimos nariams, ištrėmėte save į užmiestį. Tačiau už tą pačią kainą galėjote nusipirkti daug mažesnį butą miesto centre. Tereikėjo gero interjero dizaino projekto ir visi būtumėte sutilpę mažame bute. Šį kartą imkime mikro butą 3 asmenų šeimai: 33 kvadratinį butą.

Sienų perplanavimai, tik jeigu tai leidžiama

DizainasToks butas gali būti sename daigiabutyje ir tai bus klasikinio 1 kambario buto, kuriame paprastai gyventų 1 žmogus anais laikais, erdvė. Taigi pirmiausia patekę į tokį butą turėsite keisti jo išplanavimą. Geras interjero dizaineris jums patars, kaip tą daryti, tačiau sunkiausia čia bus išspręsti tą klausimą, kada sienas galima griauti ir ardyti, o kada negalima. Todėl prieš perkant tokį butą reikėtų įsigilinti į buto planą ir išsiaiškinti, kuris butas yra su vidaus kapitalinėmis laikančiosiomis konstrukcijomis, ar su lengvomis pertvaromis, kurias nesibaimindami galėtumėte išardyti. Jeigu viską galima keisti – važiuojam toliau.

Bendra virtuvės ir svetainės erdvė

Jūsų buto erdvė maža, todėl negalima leisti sau neišnaudoti nė vieno kvadratinio metro, netgi centimetro. Viską reikės apgalvoti. Senuose daugiabučiuose daug vietos užimdavo pačios pertvaros, o taip pat ir tas dalykas, kad atvykę į erdvę jūs dar turėdavote pereiti kokius 5 kvadratinius metrus užimantį koridorių. Tokio didelio jums jo juk nereikia. Perplanuojant erdves, bendra erdve taptų ta erdvė, į kurią iškart įžengiat, atėję iš laiptinės. Ir tai būtų svetainė / holas / virtuvė / poilsio erdvė.

Du maži miegamieji

Jeigu butą padalijate į dvi dalis, pirmojoje įrengiate minėtą erdvę, antrąją erdvę galite padalinti į dvi dalis. Viena dalis: ta bus tėvų kambarys, kuriame pasistatę daugiafunkcinius baldus, dar galbūt galėsite ir įrengti darbo staliuką sau. Antra erdvė bus vaiko kambarys.

Mažiausia įmanoma vonios erdvė

Aišku, norint gyventi tokiame bute, reikės ir tam tikrų aukų. Pvz., nebegalėsite turėti karališkos vonios, kur mirktumėte burbuluose. Statysite mažiausią įmanomą dušo kabiną ir tualetą. Tam galbūt panaudosite vos pusantro kvadratinio metro.

Privalumai

Mažo buto erdvę praplečia palanki išorės aplinka. Galbūt nesijausitės ankštai, jeigu aplink gera aplinka. Ne gamyklos ir geležinkelio bėgiai, o parkai, žaidimų aikštelės, stadionas. Geras vaizdas (platus) per langą irgi bus privalumas. Mažo buto privalumai: nedidelės sąnaudos, juk už šildymą teks mokėti gerokai daugiau dideliame bute.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *