Auginti šuniuką – atsakingas darbas

Besibaigiant pajamų deklaravimo laikui matėme nemažai reklamų, kuriose 2 procentus mokesčių buvo raginama pervesti gyvūnų globos namams ar labdaringoms veterinarijos klinikoms, kur teikiama pagalba gyvūnams. Tačiau kaip atsiranda gyvūnai tose prieglaudose? Labai dažnai priežastis, kodėl naujasis augintinis, mylimiausias šuniukas, galiausiai atsiduria gyvūnų prieglaudoje – tai visiškai neatsakingas elgesys su gyvūnu, kuomet manoma, kad beveik nereikės rūpintis ir mažylis tuojau pripras namuose bei taps tuo tobulu naminiu šuniu. Deja, naują šuniuką kambaryje auginti pradedantys žmonės turėtų suprasti, kad tai bus kone tokia pati užduotis kaip auginti kūdikį, bent jau pradžioje. Ir tai pareikalaus tiek laiko, tiek miego, tiek išlaidų. Štai kokius dalykus turėtų apmąstyti žmonės, kad vėliau jų gyvūnams nereikėtų pagalbos globos namuose.

Kada reikia lankytis pas veterinarą

Pagalba gyvūnamsKad jūsų augintinis nesirgtų, pas veterinarą reikia atlikti profilaktines procedūras. Tai daug geriau, negu vėliau reikalinga pagalba gyvūnui, kai jis jau serga ar kai jam net gresia mirtis. Taigi, pirmiausiai mažieji šuniukai turi gauti tabletę nuo žarnyno parazitų. Kai šie išnaikinti, mažasis šunytis vežamas į veterinarijos kliniką pirmajai jo procedūrai – skiepams. Netrukus po kelių savaičių skiepai yra kartojami ir suduodami nuo daugiau ligų. Geriau rinktis brangesnį skiepą, nes nuo pigesnio gali atsirasti alerginė reakcija. Taip pat reikia stebėti šuniuką, koks maistas jam tinka. Galbūt jo labai jautrus žarnynas, tuomet reikėtų bandyti užsakyti jautriam skrandžiui tinkantį maistą. Vėliau pas veterinarą reikia apsilankyti norint sterilizuoti šuniuką (užkirsti kelią vaikų turėjimui) ir pakartotiniams skiepams. Kai kurie žmonės nenori patys savo augintiniams karpyti nagų, todėl veža pas veterinarą. Kiti išvis nekarpo, nes augintinis būna labai aktyvus ir nagai tiesiog natūraliai nudyla.

Šuns socializacija

Svarbus etapas šuniuko gyvenime – socializacijos periodas. Tai laikas, kuomet šuniukas turi pratintis prie pasaulio. Tai nulemia, ar vėliau šuniukas būna bailus ir agresyvus, susidūręs su žmonėmis, vaikais, kitais gyvūnais, ar kaip tik būna draugiškas ir noriai bendrauja. Čia egzistuoja prieštaravimas, nes kol šuniukas neskiepytas, laikoma, kad jis neturi imuniteto, ir negali bendrauti su niekuo, eiti į lauką. Tačiau taip pat tai svarbus laikas, kada vystosi jo ėjimo į lauką įpročiai ir socializacijos įgūdžiai. Todėl šeimininkai patys sprendžia, kas svarbiau: ar saugoti gyvūną nuo bakterijų lauke, kurioms jis dar neturi imuniteto, ar visgi rizikuoti, tačiau šunį pratinti eiti lauk bei bendrauti su kitais gyvūnais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *