Pažanga moksle didina neteisėto šnipinėjimo riziką

NljdNet neabejojame, kad jau bent šimtą kartų filmuose (ypač apie šnipus) regėjote, kaip filmo herojai tikrina patalpas, šviestuvus, baldus ir savo pačių telefonus, bandydami surasti paslėptą stebėjimo, pasiklausymo ar vietos nustatymo įrangą, liaudiškai vadinamą „blakėmis“. Mirksi lemputės, girdisi pypsėjimas, ciferblatuose blaškosi rodyklės… Šiais laikais nesaugūs dėl privatumo jaučiasi ne tik šnipai. Šiandien net ir smulkūs verslai turi pasirūpinti apsaugos priemonėmis, nes nelegalus susitikimų klausymasis, patalpų stebėjimas ar bet kokia duomenų vagystė gali baigtis didžiuliais nuostoliais, skandalais ir žlugusiais sandoriais.

Pažanga moksle pavertė neteisėtą šnipinėjimą išties rimta problema, mat dabar bet kas už keliasdešimt eurų gali įsigyti tikrai neprastų techninių parametrų, o svarbiausia – itin kompaktiškų matmenų kamerą ar garso įrašymo aparatą ar GPS trackerį. Na, o investavus vos kelis šimtus – įperkama jau ir gerokai rimtesnė, ne Kinijoje pagaminta profesionali įranga. Nors, kai kalbama apie pramoninį šnipinėjimą, kainos minėti neverta – sferose, juk kur sukasi dideli pinigai, tai tarsi lašas jūroje. Didelė įrangos kaina atbaidyti gali nebent tik buitinio šnipinėjimo atvejais, o ne tada, kai duomenų vagyste užsiimama profesionaliai.

Daugeliu atvejų šnipinėjimo priemonių veikimo principai yra aiškūs, todėl aptikimo ar net blokavimo prietaisų taip pat galima laisvai įsigyti. Tiesa, tokia identifikavimo technika neretai yra gerokai brangesnė nei pati šnipinėjimo įranga, tuo labiau, kad tiksliai nežinant, kokio tipo įrenginys patalpoje paslėptas, tenka naudoti skirtingą paieškos įrangą. Pavyzdžiui, tiek garso, tik vaizdo įrašymo įranga gali informaciją perdavinėti radijo ryšiu, tačiau būna ir tokios, kuri informacijos jokiais būdais nuotoliniu būdu netransliuoja, o įrašinėja tik lokaliai į kažkokią atminties laikmeną. Taigi akivaizdu, kad naudoti tik radijo ryšio spektro analizatorių būtų netikslinga. Visgi jei reikėtų rinktis tik vieną universalų paieškos įrenginį, ko gero racionaliausias pasirinkimas – Selcom Security parduodami nljd, t.y. nelinijinio jungimo detektoriai, pagrįsti puslaidininkių metalų aptikimu nuotoliniu būdu. Modelių yra įvairiausių, tačiau bendras jų bruožas tas, kad toks prietaisas leidžia identifikuoti patalpoje paslėptas paieškos metu netgi neveikiančias bet kokio tipo elektronines „blakes“, kadangi jų mikroshemose, kaip taisyklė, yra puslaidininkių metalų.

nljd detektorių poreikis ypač aktualus ten, kur įsikūrę išmaniųjų technologijų parkai bei kur apstu rimtų verslų – JAV, Kinijoje, Singapūre, Didžiojoje Britanijoje, Kanadoje… Tačiau net jei gyvenate Lietuvoje, verta pamąstyti ar jūsų verslas ar asmeninis gyvenimas yra tik vien jūsų reikalas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *